חתול בריטי

כמה שנים חיות חתולים בריטיים וחתולים?

כמה שנים חיות חתולים בריטיים וחתולים?

להצטרף לדיון

 
התוכן
 1. מה קובע את משך החיים?
 2. ממוצע
 3. איך אכפת?
 4. החתולים הבריטיים הוותיקים

היו אגדות על חתולים בריטים במשך זמן רב, כי להסביר את מקורם של יצורים חמודים אלה. רוב הגרסאות מסכימות כי אבותיו של גזע זה על האיים של בריטניה הגדולה הובאו איתם על ידי הלגיונרים הרומיים במהלך כיבושים שלהם. עם זאת, מדענים חתולים טוענים כי גזע הבריטי היה bred בבריטניה לא מוקדם יותר מאשר במאה XIX. האמת, כמו תמיד, היא באמצע: החתולים הובאו באמת על ידי ספינות הרומית, הם התיישבו באנגליה, צמר שלהם הפך עבה מספיק עם הזמן לעמוד ערפדים וגשמים. באשר לגזע, התכונות הייחודיות שלו נוצרו רק במאה ה XIX ובתצוגת החתול הראשונה, שהתקיימה בלונדון, חתולים עם מעיל קטיפה הפכו למועדפים מוכרים של האריסטוקרטים הבריטים. הבריטים לא חצו את החתולים האלה עם זנים אחרים, כך שהחתול הבריטי שמר על הנתונים הגנטיים שלו במשך עשרות שנים.

מה קובע את משך החיים?

תוחלת החיים של גזע בריטי תלויה בשילוב של גורמים - אין זה סוד לאף אחד כי חתולי הרחוב לא לחיות אפילו עד 10 שנים, ואלה אנשים שגרים בבית יכולים לחיות 15-16 שנים. תוחלת החיים של חתול מקומי תלויה בניואנסים הבאים:

 • מאזן ותזונה של תזונה;
 • חיסון בזמן;
 • מניעת הלמינטיאזיס;
 • בדיקה וטרינרית קבועה;
 • מניעת השמנת יתר, ניטור מתמשך של השיניים, הלב, כלי הדם;
 • סירוס בזמן או עיקור של חיית מחמד;
 • נוכחות של פעילות גופנית וסגנון חיים פעיל של חיית המחמד;
 • טיפול טוב, מתן תנאי חיים נוחים היגיינה לחיות מחמד;
 • ללא גורמי לחץ ומצבים.

כל גזע, כולל הבריטי, מכיל לא רק תכונות חיוביות, אלא גם קבוצה גנטית של תכונות, אשר מורכב רגישות למחלות מסוימות. זה ידוע כי הבריטים אינם סובלים ממחלות אונקולוגיות, אבל הם נוטים להשמנה, מחלות של מערכת העיכול ואת מערכת הלב וכלי הדם. בנוסף, הזיהוי זיהה כליות חלשות, מערכת כבד ושרירי-שלד.

כדי להאריך את שנות חייו של חיית המחמד הפרוותי שלו, הבעלים חייב לקחת בחשבון את המוזרות של גזע ולשמור על החתול או החתול כראוי.

משך החיים של חיית המחמד שלך, בין גורמים אחרים, משפיע באופן עקיף על הצבע. באופן מסורתי, החתולים של הגזע הבריטי היו אפורים, עם זאת, עכשיו אנחנו יכולים לראות וריאנטים שונים של צבע, אשר נבנו על ידי הרבייה. יש דפוס שבו מתגלה כי ככל שהבריטון הוא אקזוטי יותר, כך הוא נוטה יותר למחלות, אפילו אלה שלא היו אופייניים לגזע שלו.

הסבר זה למדע הגנטיקה הוא די פשוט - אם הגנים האחראים על צבע המעיל והגנים האחראים לבריאות קרובים, הם נכנסים לירושה המקושרת. הצאצא שנוצר במקרה זה יורש לא רק את הצבע, אלא גם את המחלה - שמיעה לקויה, ראייה (עד התפתחות העיוורון), עור דרמטיטיס, שינויים דפורמטיביים של השלד, נטייה להופעת גידולים שפירים וממאירים.

ממוצע

חתולים וחתולים של הגזע הבריטי לחיות בממוצע של 15-16 שנים, אבל זה אפשרי רק עם טיפול נאות. אם יש שגיאות בתזונה או ישנם גורמים שליליים אחרים, בממוצע, הבריטים חיים עד 11-12 שנים.

יש הוכחה מדעית מוכחת, כי אם בעל חיים כבר סירוס או עיקור, תוחלת החיים שלה עולה בממוצע של 2.5-3 שנים. בנוסף, הוא האמין כי אנשים שיש להם מבנה גוף רזה, לחיות יותר מאשר עמיתיהם גדול ושמנמן. הגזע הבריטי, למרבה הצער, אינו שייך דגימות דקות, כלומר, הם לא צריכים להסתמך על כמה שנים נוספות של החיים. חתולים בריטיים אינם פעילים ונטויים גנטית להשמנת יתר.

אם אתה לא נותן מצב זה תשומת לב עקב תשומת הלב, אז תוחלת החיים של חיית המחמד יהיה מקוצר באופן משמעותי בשל אשמתו של הבעלים, אשר אכפת כראוי עבור החבר הפרוותי שלו.

עומסי לחץ מופרזים מקצרים גם את חיי הגזע הבריטי של החתולים. מסיבה זו, הם אינם מורשים לצאת החוצה, והטיולים מסודרים בחצר מבודדת של הגן, שם אין גישה לכלבים, חתולים אחרים, ואין איום של מכוניות או אנשים. הבזקים חדים של אור, אותות קול, תשומת לב של זרים - כל זה גורם ללחץ עבור הבריטים. אם אתה מגן עליו מפני השפעות כאלה, אז עם טיפול הולם חתול של גזע זה יכול לחיות יותר מ -15 שנים, כמו יש נתונים על כבדי ארוך שהגיעו אפילו 20 שנים של גיל. אם נשווה את גיל החתול וגילו של אדם, ניתן להניח כי 15 שנות חיי חתולים שווים 75 שנים לחיי אדם, ולכן בגיל 8 שנים נחשב בריטי לאדם בגיל העמידה הדורש טיפול ותזונה מיוחדים.

איך אכפת?

טיפול נכון של גזע הבריטי של חתולים לא רק מאריך את החיים של חיית המחמד, אלא גם עושה את זה נוח. העקרונות הבסיסיים של הטיפול הם כדלקמן.

 • תזונה נכונה. בהתחשב בכך שלחתולי דם בריטיים יש כבדים חלשות וכליות - יתר על כן, חתולים מעוקרים חתולים מסורסים דורשים תשומת לב מיוחדת, ולאחר מכן את הקצבה של החיה מבוססת על תכונות אלה. אתה יכול להאכיל את חיית המחמד שלך עם מזון טבעי או מזון תעשייתי מאוזן.

הבסיס של תזונה טבעית הוא האכלה עוף בשר עוף, ארנב, בשר בקר או עגל, כבש רזה.

לפני השימוש, הבשר חייב להיות קפוא בטמפרטורות נמוכות לפחות שבועיים כדי להרוס את הביצים והזחלים של helminths. בנוסף לחלבון, הצורך הבריטי סיבים, ולכן הדיאטה צריך להיות מבושל ירקות ופירות. מ פחמימות מוצרים מותר לקבל דגני בוקר, מבושלים מכל דגנים, למעט שיבולת שועל ומן. כדי לשפר את העבודה של המעי, גבינת קוטג 'חינם שומן ציונים כפיר מותר. בצורת מקור של מינרלים, חתול יכול לתת כמויות קטנות של חלמון מבושל.

 • סירוס ועיקור - אם אתה לא מתכוון לעסוק הרבייה גזע בריטי, אבל לשמור על חיית המחמד שלך עבור הנשמה, אז בגיל של 7-8 חודשים, החתלתול צריך להיות מסרוס או מעוקרים. הליך זה יציל את הבריטים מן המדדים הפיזיולוגיים הרגילים הקשורים לאינסטינקט הרבייה, כמו גם להגן עליהם מפני הידרדרות בריאותו ותוחלת החיים מופחת.
 • היגיינה - גורם חשוב המשפיע על כל תחומי החיים של החתול ומחייב יישום קבוע וקפדני. הבריטים שבועי צריך להיות מסורק כך חיית המחמד לא סותם את הבטן עם כדורי שיער אם הוא נאלץ ללקק את עצמו. מדי חודש החתול צריך לחתוך את הטפרים שלו, והוא נדרש לשים לב לשלמות ובריאות של צלחת הציפורן. נגב את העיניים של בעל החיים עם מטלית רכה טבולה במים חמים - זה צריך להיעשות לפחות פעם בשבוע. Auricles מנוקים 1 פעם 2 שבועות, ההליך מבוצע באמצעות פתיל כותנה.

חתולים של הגזע הבריטי, ככלל, סובלים טרטר, בעוד החניכיים שלהם לדמם ואת השיניים שלהם משוחרר. היגיינת הפה דורשת טיפול שוטף בשיניים ובחניכיים, כל וטרינר יוכל ללמד אותך זאת, כל עוד התהליך מתבצע באופן קבוע.

חיית המחמד צריכה להיות מקום לינה משלה, מגש שירותים ומנות לאכילה.

כל הפריטים האלה צריך להישמר נקי. שיער חיית המחמד צריך להיות נבדק עבור פרעושים מעת לעת, ואם אתה חושד כי הם מופיעים, תצטרך מיד לנהל טיפול חרקים של חיית מחמד המלטה צמר.

 • בדיקה וטרינרית - הליך זה צריך להתבצע באופן קבוע, ועל חתולים צעירים זה מספיק כדי לבקר את הרופא פעם בשנה, ולאחר 8 שנים של גיל, אתה צריך ללכת לווטרינר 2 פעמים בשנה. במהלך הביקורים הראשונים בווטרינר, החתלתול מקבל את כל החיסונים הדרושים - זוהי הדרך היחידה שבה ניתן להגן על התינוק מפני מחלות מסוכנות. בנוסף, חיית המחמד ייקבע תרופות אנטימינטינט על מנת למנוע הלמינטיאזיס.

חתולים בריטים אינם בררן ואינם דורשים תנאים מיוחדים לתוכן.

בעת בחירת מקום שינה עבורם, לנסות לסדר אותו כך חיית המחמד עם המעיל סמיך צפוף שלה לא חם, אבל זה לא הכרחי כדי למקם אותו בטיוטה. צייד חתלתולים קטנים עם מקום שבו הם יכולים לשחק, במקום צעצועים שם ולהתקין את שריטה לכתוב כי הם צריכים לשמור על בריאות טופר לפתח רגליים.

החתולים הבריטיים הוותיקים

למרות שחייו של חתול בריטי, ככלל, אינם עולים על 20 שנה, מתרחשים אירועים ייחודיים לחלוטין, שאושרו על ידי הכבדים הארוכים בעולם החתולים. כך, בסוף 1999, נרשמה בספר השיאים של גינס על החתול ספייק, תושב בריטניה. זה נציג אדום לבן של גזע שלו הפך מפורסם על ידי חגג 29 ימים של לידה ועל כל הזמן הוא הצליח לא לאבד שן אחת. יתר על כן, חתול מדהים היה מסוגל לשרוד את האירוע עם rottweiler גדול, שננשך על ידי ספייק.

הבעלים של החתול מאמין כי החתול חייב את תוחלת החיים שלה לתרופה טבעית טבעית - ג'ל אלוורה. ספייק טופל בג'ל זה מדי יום, וחוץ מזה, התזונה היומית שלו כללה חומצות שומן אומגה -3, שקיבל על ידי אכילת דגים ודגי טרוטה. בנוסף למזון הטבעי, האכיל את החתול ואת הזנה מאוזנת של הייצור התעשייתי. ספייק היה תמיד פעיל ומרגש חתול ובילה את כל היום מסתובב בשטח של הגן הביתה.

בשנת 2001, על פי עדי ראייה, החתול חגג את יום הולדתו ה -31, והפך לאחד הנציגים העתיקים ביותר של משפחת החתול על הפלנטה שלנו.

דוגמה ייחודית נוספת לגזע בריטי ארוך טווח של חתולים הוא חתול מנומר אפור בשם מא. אדם זה חי גם בבריטניה והתפרסם בזכות היותו המנצח של מופעי חתולים, וחוץ מזה, היא תפסה עכברים בצורה מושלמת. תוחלת החיים של חתול זה בזמן 2001 היתה 32 שנים. האישה ארוכת החיים נרשמה גם בספר השיאים של גינס, וייתכן שאמא היתה חיה זמן מה, אך בגלל מחלה קשה נאלצו המארחים לשים את החתול שלהם לישון.

המקרים המתוארים אינם מבודדים - כבדים ארוכים במשפחת החתולים נמצאים גם בגזעים אחרים. יש להניח כי תורשה גנטית טובה טיפול נאות חיית מחמד הם ערובה כי הוא יוכל לחיות חיים ארוכים. שמור על חיות המחמד שלך ולתת להם בבקשה לך עם נוכחותם זמן רב ככל האפשר.

סקירת וידאו של חתולים בריטים, ראה להלן.

כתוב תגובה
מידע מסופק למטרות התייחסות. אין תרופה עצמית. לבריאות, תמיד להתייעץ עם מומחה.

אופנה

יופי

יחסים