שארפיי

הכול על sharpei

הכול על sharpei

להצטרף לדיון

 
תוכן
 1. היסטוריה של מוצא
 2. תיאור
 3. תכונות אופי
 4. מינים
 5. איך לבחור גור?
 6. מדיניות התוכן
 7. האכלה
 8. חינוך
 9. מחלות
 10. רשימת כינויים
 11. חוות דעת של הבעלים
 12. טיפים שימושיים

שר פיי הוא גזע מדהים של כלב. לנציגי ארבע הרגליים יש מראה ייחודי שתמיד מושך את השקפותיהם של אחרים. הם לא יכולים להתבלבל עם כל כלב אחר. היום אנו נסתכל מקרוב על חיות מחמד אלה מצחיק ומקסים.

היסטוריה של מוצא

לפני שתמשיך היכרות ישירה עם Sharpeis יפה, כדאי להבין היטב את ההיסטוריה של מוצאם.

מספר גדול של גזעי כלבים שונים שמקורם בסין, ואת שאר פיי הם לא יוצא מן הכלל. גם במאפיינים החיצוניים שלהם, חיות מחמד אלה מזכירים במקצת את הרגש הסיני הנבון, האינטליגנטי והמאופק.

יש דעה כי שר פיי לרדת מן המסטיפים העתיקים ביותר chow chow. עם זאת, עדות לכך היא רק על ידי התכונות של האנטומיה תכונות אופי דומה דומה של חיות מחמד אלה. יש רק הצהרה אחת מדויקת כי הושג על ידי לימוד ה- DNA Sharpei - הם היו סביב יותר מ -3,000 שנים.

מסטיף
צ'או צ'או
שארפיי

מכאן נובע כי נציגי גזע זה המפורסם בעולם הם צאצאי הכלב הראשון.

ההיסטוריה של שרפיי, שניצלה על הנייר, די מעניינת ומבדרת. במשך מאות שנים, הכלבים האלה חולקו רק על החוף של ים סין הדרומי ובמחוזות של דרום סין. במאות ה- III- II לפנה"ס, שרי פיי הוכרה כבעלת הפופולריות ביותר והביקוש בקרב עמים סיניים. זה אושר על ידי צלמיות חרס רבים שנתגלו במהלך חפירות של קברים סיניים עתיקים. על האחרון אפשר למצוא תמונות של כלבים מקומטים מעט עם קפלים האופייניים Shar-פיי על העור.

במשך מאות שנים, גזע זה נשאר פופולרי מאוד. יתר על כן, שר פיי היו ביקוש לא רק בקרב חברי השושלת השלטת, אלא גם בקרב עובדים ואיכרים רגילים. בשנות ה -30 של המאה הקודמת היו שאר פיי בשיא הפופולריות שלהם. באותה תקופה, חיה מצחיקה עם קפלים מצחיקים ניתן לראות כמעט בכל משפחה. המצב עבר שינויים גדולים ב -10 שנים. באותה תקופה, המפלגה הקומוניסטית עלתה לשלטון בסין. הפוליטיקאים הגיעו למסקנה כי בעלי חיים הוא מותרות אמיתי. כתוצאה מכך הורה מאו צה-טונג להשמדה המונית של חתולים וכלבים, שבהם לא היה צורך בפרולטריון.

בגלל צווים כאלה, מתים רבים מתים. שרי פיי נעלמה כמעט לחלוטין מעל פני האדמה.

הגזע היה על סף הכחדה כאשר החלה מלחמת העולם השנייה. הצטננות ורעב פגעו באוכלוסיית שרפיי עוד יותר. יש עדויות לכך שבתחילת שנות ה -50 נותרו בסין רק מעט מאוד חיות מחמד. רק ב -1971 הועברה השאר-פיי הראשונה לנוביה זמליאה. שם, כלב ממוצא סיני היה כל כך אוהב את המגדל שלו ואת כל מכריו כי התצלום שלו הודפס במגזין פופולרי. מתחת לתצלום נכתב: "שארית פיי האחרונה שנותרה בעולם". פעילים ומגדלים החליטו להשתמש בכל הכוחות שלהם כדי לשחזר את הגזע המדהים הזה.

כדי "להחזיר אותם לחיים", במשך 5 שנים ארוכות, מגדלי כלבים חיפשו כלבים מקומטים טהורים בכפרים הסיניים הרחוקים. ניתן היה למצוא רק 8 אנשים.אלה הם שבסופו של דבר הפכו למייסדי הגזע המודרני, כפי שאנו מכירים אותו.

למרות שתהליך החייאת הגזע היה יכול להתחיל, קיומה של שר-פיי נותר עדיין שאלה גדולה. כתוצאה מכך הוחלט לחצות את האנשים האלה עם כל הגזעים שהיו להם לפחות תכונות דומות. זה לקח כמה עשורים כדי לקבל קצת צורה של מאגר הגן המשותף של שרפיי.

תקנים של גזע זה אומצו רק בשנת 1976. באותו זמן, אילן היוחסין הראשון שלה נגזר. כרגע, כלבים של גזע זה יוצא דופן הם משוגעים פופולרי באירופה ובאמריקה.

ברוסיה, כלבים מקסים אלה היו רק בשנות ה -90 של המאה העשרים.

ראוי לציין כי שר פיי ביקר את דפי הספר האדום. גזע זה של הכלב היה פעם נדיר ביותר. ואז (וזה היה 1978), חיות מחמד אלה היו יקרים מאוד. אפשר היה למצוא עותקים, שהמחיר שלהם הגיע לכמה אלפי דולרים.

תיאור

שר פיי הם יצורים חמודים מאוד חמוד שיכול להתאהב ממבט ראשון. הם לא תכונות גדולות מאוד יוצא דופן עם קפלים אופייניים. עם זאת, מידע זה הוא קטן מדי כדי לקבל החלטה על רכישת כזה חיית המחמד. תן לנו לשקול בפירוט מה סטנדרטים אחרים של גזע זה קיים.

 • הצמיחה של טהור "סינית" יכול לנוע בין 44 ל 51 ס"מ, משקל - מ 18 עד 35 ק"ג. תוחלת החיים הממוצעת של חיות מחמד אלה אינה הגדולה ביותר - רק 10 שנים.
 • ראש Sharpeys צריך להיות מעט יותר מאשר הגוף. הגולגולת רחבה למדי ויש לה מבנה שטוח אופייני.
 • האף של שרפיי הוא רחב למדי. יש לו גודל גדול, לא צריך להיות הצטמצמו עד קצה.
 • הקפלים שמבדילים את שר-פיי מרוב הזנים האחרים לא צריכים להיות רק על ראש החיה. הם גם נוכחים על הפנים של שרפי, כלומר, על האף ועל הלחיים.
 • לאף יש פיגמנט אופייני - הוא יכול להיות שחור או להיות מכוון לצבע הראשי של הגוף. נחיריים נרחבים.
 • השפתיים של שרפיי הן בשרניות באופן טבעי. ללשון ולחניכיים יש צבע כחול יוצא דופן. פיגמנט כתמים ורודים מותר גם. אם יש שפה עם צבע ורוד אחיד, זה ייחשב דחייה של הגזע.
 • עיניים Sharpey צריך שקדים צורה. הם נטועים עמוק ויש להם ביטוי גס אופייני.
 • האוזניים של הכלבים האלה הם קטנים ומשולשים במבנה. הם ממוקמים גבוה ומעוגל מעט. בסיס האוזן תמיד רחב ובשרני. זה לחוץ ביותר בחוזקה נגד הגולגולת. אם האוזניים זקופות, זה ייחשב ליקוי רציני וחוסר עקביות עם התקן.
 • הלסת מפותחת היטב ויש לה כוח. Bite יש מבנה מספריים.
 • הגפיים שטוחים ורחבים, מקבילים זה לזה. לא צריך להיות שום קפלים. כל התנועות של בעל חיים טהור צריך להיות קל, ללא תוספת משקל.
 • הזנב של הנציגים גזעיים של גזע הוא צר עד קצה. זה צריך להיות עגול צפוף, אבל במתינות. זנב שרפי היה גבוה מספיק. הוא כפוף או נזרק לצד או לגב.
 • המעיל קצר מאוד. אורך השיער לא יעלה על 2.5 ס"מ .תכונת הבחנה - אין תחתון. עור הכלב נאסף בקפלים רבים. זהו מאפיין ייחודי נוסף של שרפי טהור. אין דרישות רציניות עבור הצבע שלהם - זה יכול להיות כמעט כל דבר.
 • גופו של שרפיי צריך להיות שרירי, מפותח בהרמוניה. מעברים פתאומיים לא צריך להיות. לגוף עצמו יש חוקה קומפקטית. החזה עמוק ויש לו רוחב גדול. אורך הצוואר הוא ממוצע. חלק זה של הגוף של החיה הוא חזק מספיק. הגב קצר והחלץ חזק.

תכונות אופי

נציגים של גזע עתיק זה נבדלים על ידי העובדה כי מהימים הראשונים בבית החדש הם מנסים לשלוט ולהפגין את המנהיגות שלהם. טבעם של חיות מחמד אלה הוא לא הכי קל. מסיבה זו, Sharpey לא מומלץ להתחיל אנשים שאין להם תכונות פיקטיביות כמות מספקת של זמן פנוי.

אם ביחס לשר-פיי כדי להראות רכות ונאמנות נוספות, אז בסופו של דבר הכלב ירגיש כמו מנהיג. כמובן, שום דבר טוב לא ייצא מזה - חיית המחמד תתנהג ביהירות ובגחמנות רבה מדי, ותכפיף את עצמה למשק הבית. בשום פנים ואופן אין להשליך תופעות כאלה. יתר על כן, כל בני המשפחה צריכים להיות קפדניים באותה מידה עם כלב כזה, זה בלתי אפשרי עבור אדם אחד להעניש וללמד את חיית המחמד, ואילו השני lisps כל הזמן איתו וסולח הכל.

ברגע שגרגר שארי פיי מבין שהמנהיג בבית הוא לא הוא, אבל אתה, הוא יתייחס למשפחה בצורה שונה לגמרי. הכלב ידגים את נאמנותו, אהבתו וכבודו.

למרות הביטוי המרושע של הלוע, שר פיי הוא בעל חיים ידידותי וחביב (כמובן, עם חינוך נאות). חיות מחמד אלה אוהבים להיות בחברות גדולות. וזה יכול להיות לא רק מבוגרים, אלא גם ילדים. משכילים כראוי וחברות ארבע רגליים יחולקו בחביבות רבה על ידי משק הבית, אבל זה לא אומר כי הכלב יהיה ללא תנאי למלא את כל הגחמות שלך ואת דרישות על השיחה הראשונה. מימי החיים הראשונים, חיות מחמד אלה מבקשות להיות עצמאיות. במשך כל שנותיו, שר פיי יונחה רק על ידי מחשבותיו ומטרותיו.

מסיבה זו, זה אולי נראה כי הכלב הוא מזיק מדי, עקום ואפילו unociable.

יש לזכור כי שר פיי הוא זהיר מאוד מכל ביטוי של תשומת לב ביחס לאדם שלו, במיוחד אם היוזמה מגיעה מבחוץ. חייזרים Sharpei הם לעתים קרובות אסור להתקרב אל עצמם, הרבה פחות לאפשר לעצמם להיות ליטף או ליטף. זו עוד סיבה לצורך להתמודד עם חיברות של כלב כזה. הוא נדרש לגדל כלבלב ממש מן הימים הראשונים של הופעתו בבית. כדי להתערב בתהליך של הסתגלות של שר פיי, הרצון שלו עשוי להיות באווירה רגועה ושלווה לחלוטין.

עודף מהומה מסביב יכול לדכא חיות מחמד אלה.

כמו גזעים אסיאתיים אחרים, שרי פיי הם בעלי אינטואיציה מתחרות. כמה מגדלים טוענים כי חיות מחמד אלה הם אמיתיים ארבע רגליים פסיכולוגים. הם יכולים ללכוד בצורה חלקה את מצב הרוח של הבעלים ובני משפחתו. במבט ראשון, שר פיי מזהה איום של אדם אחר או בעל חיים.

לגבי שאר חברי המין שלהם, שר פיי מתנהג לעתים קרובות באגרסיביות. כדיבנוסף, יש לזכור כי חיות מחמד אלה יכולים להתנהג בפחד. מפחיד במיוחד שר פיי לא שווה את זה אפילו במהלך המשחקים. בשבילו, זה יהיה יותר מתח.

אל תשאיר sharpei לבד עם ילדים. כמובן, חיית המחמד לא למהר לעברם או לפגוע בהם, אבל אסור לנו לשכוח כי שר פיי יש אופי בלתי חדיר תמיד לפעול כפי שהם רואים לנכון.

עדיף לשמור על התקשורת של הילד עם כלב כזה בשליטה.

מינים

Sharpei מחולקים זנים נפרדים על בסיס מאפיינים שונים. לדוגמה, בהתאם אורך המעיל, בעלי חיים אלה נבדלים:

 • סוס - חיות מחמד אלה יש שיער גס למדי, שאורכו אינו עולה על סימן של 1 ס"מ;
 • מברשת - כלבים אלה עם שיער ארוך יש שיער רך 10 ס"מ על כל הגוף שלהם, באזור הצוואר והזנב הפרווה יכולה להגיע עד 25 ס"מ;
 • "דובי צמר" - כלבים נופלים תחת קטגוריה כזו, המעיל של אשר רך, גלי, ואת אורך השיער שלהם אינו עולה על 2.5 ס"מ (סוג זה הוא לא סטנדרטי).
סוס
חזיות
"צמר דובי"

כלבים עם קפלים אופייניים שונים לא רק במבנה, אלא גם בצבע צמר. לא רק חיות אפורות או אדומות. הקטגוריה הראשית כוללת חיות מחמד שלמען שלהן יש צבעים כאלה:

 • צבי;
 • שמנות;
 • צבי אדום;
 • סייבל
 • שחור;
 • כחול
 • איזבלה.
קרם
צבי אדום
שחור
כחול

יש עוד קבוצה של חיות מחמד שצבען נקרא דילוטני. לפרווה של חברי ארבע הרגליים האלה יש את הצבעים הבאים:

 • שמנות;
 • מישמש;
 • אדום;
 • סגול
 • שוקולד
 • איזבלה.

יש גם כלבים עם צבע לא סטנדרטי. לדוגמה, סוגים אלה כוללים:

 • לבקנים עם מעיל לבן;
 • שרפי;
 • אנשים שחורים.

אנחנו צריכים גם להדגיש את האמריקאית Shar-Pei. יש לה כמה הבדלים מן הסינית אנשים טהורים. הכלבים האמריקאים הם חיות מחמד קטנות מאוד. הם קטנים יותר מאשר הסינים. כן, והם נמוכים יותר בגובה.

יש מיני-שרפי מקסים לא פחות. אלה כלבים גמדים מעניינים שאין להם היסטוריה משלהם. הם צאצאים של עמיתיהם הסינים שלהם. אחרת, בעלי חיים אלה נקראים מיניפאי.

מקרובי משפחה של גדלים סטנדרטיים גמד שר פיי הוא כמעט לא שונה. כלבים בוגרים של מין זה בגובה יכול להגיע 42-44 ס"מ על השכמות. ישנם מקרים שבהם אנשים גמדים על ידי 7 חודשים לעשות קפיצה חדה בצמיחה לגדול עמיתיהם סטנדרטי שלהם. אז מתעוררת שאלה סבירה: מדוע יש לחלק את הגזעים לשני מינים נפרדים, אם יש להם דמיון רב כל כך? כאן עלינו לזכור כי הכלבים האלה מחולקים על פי העיקרון האזורי.

אפילו אותם בעלי חיים שנלקחו מאזורים רחוקים יכולים להיות הטרוגניים.

איך לבחור גור?

אם החלטתם שאתה רוצה לקבל חבר מקסים כזה ולקחת בחשבון את המוזרויות של אופי "ברזל" שלו, אז אתה צריך לבחור את הגור הנכון של גזע זה. ראשית, אתה צריך למצוא באמת אמין מגדל אמין שיכול, יחד עם התינוק, לספק לך את כל האישורים הדרושים ומסמכים.

לאחר גורי קטיפה מקסימים להופיע לפני, תצטרך להתמקד בפרמטרים הספציפיים שלהם על מנת להפוך את הבחירה הנכונה.

 • מומלץ לקנות גורים, שגילם נע בין 1.5 ל -2 חודשים.
 • אם אתה קונה רגיל Shar- פיי, אז אתה צריך לשים לב לגודל של הגור אתה בוחר. חיית מחמד קטנה מקומטת לא צריכה להיות גדולה מדי או קטנה מדי.
 • אוזניו ועיניו של התינוק חייבות להיות נקיות, ללא ריר, כתמים שחורים ודברים דומים אחרים. נוכחות של הפרשות כאלה עשוי להצביע על כך הגור הוא לא בריא מאוד.
 • הפרווה של חיית מחמד קטנה צריך להיות נקי לחלוטין מטופח.
 • שימו לב לגוף של הגור. הוא חייב להיות מאוכל היטב. צלעות דבק לא צריך להיות.
 • כלבלב פיי בריא יהיה להתנהג באופן פעיל מאוד בשובבות. אנשים איטיים מדי וחולים מחלימים יכולים למעשה להיות נשאים של מחלות מסוימות.
 • התיאבון של הילדים צריך להיות טוב.
 • גורים בשום מקרה לא צריך להיות כל פגמים או צולע.
 • אם אתה מבחין גידול בולט רך על הבטן של הגור, אז יש לך שבר בטבור. כמובן, אנשים בריאים לא צריך את זה.
 • לראשי הגורים יש צורה מרובעת אופיינית, ולשונם צריכה להיות כחולה.
 • זה יהיה נחמד להסתכל על ההורים של גורים.

בחר רק מגדלים בתום לב, פנה רק במלונות מוכחות עם מוניטין טוב. שאל את כל התיעוד כי צריך ללכת יחד עם הגור. בחירת התינוק האהוב עליך האהוב, רצוי לדבר עם המגדל על נושא תזונה וטיפול קטן שר פיי.שאל את כל השאלות שלך, אם אתה לא בעבר עסקו עם גזע זה, כך בהתחלה אתה לא עושה שום טעויות.

מדיניות התוכן

שרפי לא צריך טיפול מסובך ויקר מדי. זה מספיק כדי לסרוק אותם מעת לעת באמצעות מברשת מיוחדת (כאלה נמכרים חנויות חיות מחמד רבות). בדרך זו, אתה יכול לטפל המעיל של הכלב ואת העור שלה, מאז תאים מתים יוסר במהלך תהליך סריקה. זה ישפר את זרימת הדם של העור.

יש לקחת בחשבון את העובדה כי האוזניים של שרפיי זקוק לתשומת לב מיוחדת. היזהרי כמו שאתה לרחוץ את החבר שלך מקומט, ארבע רגליים. רצוי לא לשטוף את הראש של שארי פיי, אחרת המים יכולים להיכנס את auricles. כתוצאה מכך, זה יוביל לפיתוח של מספר גדול של מחלות קשות למדי ומסוכן. רבות מהמחלות שעלולות להתרחש לאחר השמטות כאלה אינן משפיעות על נציגי גזעים אחרים של כלבים.

יש צורך לרחוץ את שרפיי מדי חודש. במהלך נהלי אמבטיה, רצוי להשתמש במברשת גומי מיוחדת. בדרך זו, תוכלו לטפל בתהליך החלפת צמר מהר יותר. העור של הכלבים מקומט הוא רגיש מאוד, אז אתה צריך להשתמש רק דטרגנטים מיוחדים. בעדינות לשטוף את כל הקפלים על הגוף של הכלב, ולאחר מכן לייבש אותם ביסודיות עם מייבש שיער (טמפרטורת האוויר לא צריך להיות גבוה מדי).

בשל הליכים כאלה, החיה לא יסבלו גירוי בעור.

אנחנו לא יכולים לשכוח את תספורת התספורת שרפיי. יש צורך לנקוט הליכים היגייניים כאלה כנדרש. ברוב המקרים, טפרים חייב להיות לחתוך לא יותר מאשר כמה פעמים בחודש. כדי לעשות זאת, השתמש קליפר מיוחד. מכשירים כאלה נמכרים ברוב חנויות חיות המחמד.

כל יום, עיניים sharpei לנקות עם מטלית לחה. הקפד להסיר ריר שנצבר מזוויות העיניים. אם נזניח פעולות כאלה, עלולה להתפתח דלקת עיניים חמורה. בעיות כאלה ייאלצו להיפתר במרפאה וטרינרית. עדיף לבלות כמה דקות לטפל בעיניים של חיית המחמד מאשר לבזבז הרבה יותר זמן וכסף בטיפול בתהליכים דלקתיים מתקדמים.

Sharpei צריך מאמץ פיזי. יש צורך להביא חיית מחמד כזו לטיולים ארוכים. ככל שהכלב משתמש בחשמל מחוץ לקירות הבית, הוא יירגע עם החזרה.

מומלץ ללבוש חרטום במהלך טיול חיות מחמד.

הערה - שר פיי הוא רגיש מאוד את ההשפעות של קרני אולטרה סגול. בחום, הראש שלהם פשוט להתחמם. לכן מומלץ להביא את כלבי הגזע הזה לרחוב רק בבקרים ובערבים, כאשר פעילות השמש אינה משמעותית.

Sharpei ניתן לשמור בדירה ללא בעיות. הכלבים האלה הם לא כל כך מרשים גודל. ללא קשר לתנאים שבהם חיית המחמד חי, הוא צריך להכין את כל הדרוש.

 • זה לא משנה איפה שר פיי שר - בבית או ברחוב. בשני המקרים, הדרישות להסדר המרחב האישי שלו יישארו זהות. דאג סקירה טובה למדי רחב של השטח מן כיסא הכלב או דוכן (זה יכול להיות חצר או חדר בדירה). מאת שרפיי לקבל שומרים טובים מאוד. הטריטוריה שהבעלים הפקיד את הכלב חייבת להתבונן בו בצורה חלקה. אם אתה מתעלם כלל זה, אז שר פיי פשוט לא יבלו מספיק זמן בפינה כי יש לך שהוקצו על זה.
 • ודא כי שר פיי אינו חשוף טיוטות. אם אתה שומר על חיית המחמד בחוץ בחורף, כדי להיות בטוח כדי להבטיח כי המתחם שלה הוא מבודד כראוי. אם ניקח בחשבון, שר-פיי בדרך כלל לא אכפת איפה הוא. פרוותו מספקת מגניב קל בקיץ יכול להתחמם קר הצטננות.עם זאת, ברחוב פיי פיי לא ניתן לשמור אם לא הכנת לו מתחם מחומם או בית.

האכלה

תזונה נכונה Sharpei - ערבות לבריאותו. חיות מחמד אלה ניתן להאכיל כמו הזנות מוכנות אשר נמכרים בחנות, כמו גם מוצרים טבעיים שהוכן על ידי הבעלים מראש.

קח בחשבון - המרקים של שרפי לא צריכים להינתן בשום אופן.

אם אתה מחליט לגדל גור בחנות הזנות, אז אתה צריך מיד להבין כי חיסכון מיותר כאן יהיה בלתי הולם. בשום מקרה לא לקנות מוצרים Shar Pei של מעמד הכלכלה. מזון כזה לא בדיוק לטובת הגוף החייתי, אבל הנזק יכול להיות רציני מאוד. בדרך כלל אופציות אלה נראים בהירים ונמכרים בכל החנויות. מוצרי התקציב מכילים כימיקלים רבים, חומרי טעם וריח, חומרי שימור, שמקורם אינו מצוי כלל.

המתאימים ביותר עבור Shar-Pei הם פרימיום סופר פרמיה הזנה להאכיל. כמובן, הם יקרים יותר מאשר התקציב, אבל הם כוללים את כל מתחמי ויטמינים הדרושים לבעלי חיים, מינרלים microelements. בדרך כלל אין הרבה תחליפים זולים עבור מרכיבים טבעיים. הזנות אלה יש השפעה חיובית על מצבו של חיית המחמד.

מומלץ לקנות רק מוצרים מוכנים ממותגים לכלבים גזעיים.

אם אתה מתכוון להאכיל את חיית המחמד שלך עם לא מוכן, אבל עם מוצרים טבעיים, אז אתה צריך לדעת כי מכל סוגי הבשר רצוי לתת עוף שר פיי. אבל להיות זהיר מאוד: כלבים של גזע זה מותר לתת רק צוואר עוף, ראש, גב או offal. אין להאכיל חתיכות פילה sharpei, ירכיים ו shins - מוצרים אלה אסורים.

בנוסף, שר-פיי, כמו רוב הכלבים של גזעים אחרים, בשום מקרה לא יכול לתת דגים הנהר, ממתקים בכל צורה, אפיית, מלוחים, מעושן, כבושים ועוד מנות עם תוספת של תבלינים שונים או משפרי טעם.

ברגע שאתה מקבל כל כך גור מקומט, מומלץ לבקר את הווטרינר הראשון. להתייעץ עם מומחה מה עדיף לתת את התינוק. בואו וטרינר להכין את הדיאטה הנכונה עבור הכלב שלך. בדרך זו תוכלו למנוע את השגיאות התכופות כי הבעלים לעשות על ידי הלחנה תפריט עבור אילן שלהם ארבע רגליים.

חינוך

כמו כל כלב אחר, שר פיי חייב להיות משכיל כראוי חברתית. ללא זה, חיית המחמד ינהג רע מאוד, לא יקשיב המארחים. בסופו של דבר, זה יוביל למספר גדול של בעיות כי אדם במהירות נמאס הלחימה.

למרבה המזל, pei shar הם בעלי חיים עם אינטליגנציה מפותח. הם יכולים להיות לימד במהירות צוותים חדשים. הכלב לומד את האפשרויות הבסיסיות בזמן קצר, אבל רק אם הוא רוצה את זה. אם הבעלים בזמן אינו מציג את הכלב שהוא שולט, ואז חיית המחמד ייקח במהירות את המקום הזה במערכת היחסים שלהם. חשוב מאוד לקחת בחשבון שכאשר מגדלים שרי-פיי חייבים להיות קפדניים ומשמעת. נכון, וללכת רחוק מדי לא צריך. לא לצעוק על חיית המחמד שלך בכל כוחם, אתה לא צריך לנקוט עונש פיזי או.

השפעה כזו לא תוביל לתוצאות טובות, אבל היחסים בין הכלב לבין הבעלים יכול להרוס לנצח.

סוציאליזציה וחינוך גור פיי שר מהימים הראשונים של הופעתו בבית חדש. אם אתה לוקח זמן או להזניח פעולות כאלה לגמרי, חיה מבוגר ינהג אגרסיבי ומרירות. בדרך כלל לא ניתן לחנך מחדש חיות מחמד כאלה.

שקול - שארפאי די מהר משועמם עם פעילויות מונוטוניות. לקראת סוף האימון הרגיל, זה הכרחי לשבח את החיה ולשמח אותו עם מעדנים.

מחלות

אני חייב לומר כי חסינות של שרפי הוא חזק למדי, במיוחד בהשוואה לכלבים של גזעים פופולריים אחרים.עם זאת, ישנם כמה מחלות כי sharpei לרוב סובלים. בואו להכיר את הרשימה שלהם.

 • תגובות אלרגיות. לרוב, בעיה כזו מתרחשת אם בעל החיים היה במגע עם אלרגן, כבר מוזן האוכל הלא נכון, או אם האוכל שנבחר על ידי המארח לא ניגש אליו. הכלב עלול להתחיל להקיא, הטמפרטורה תזרח, השיער ייפול, נפיחות תתרחש.
 • מחלת עיניים. בדרך כלל הם מתרחשים אם לא לנקות את העיניים של הכלב, אשר בסופו של דבר מוביל להתפתחות של תהליכים דלקתיים ואפילו הפציעה שלהם. בגלל זה, יש נפיחות של העפעפיים, ראייה מטושטשת.
 • דלקות אוזניים. בעיות כאלה מתרחשות, אם הבעלים לא לפקח על טוהר האוזניים של חיית המחמד שלהם, לא להסיר כל זיהום משם. בגלל זה, פריקה יצטבר באוזניים של Shar-Pei, גרדת להתחיל, והשמיעה עלולה להתדרדר. אם אתה מבחין כי הכלב התחיל צחצוח האוזניים לעתים קרובות מדי, זה צריך להיות אות לפעולה.
 • אנטרופיה (מה שמכונה המאה המתפתלת). מחלה זו נגרמת על ידי נטייה גנטית. זה לעתים קרובות מוביל לשפשף את הקרנית שעליו קפלי העור לתלות.

אם רק שמתם לב שהחיית המחמד שלכם חולה במשהו, כדאי שתלכו מיד להתייעצות עם וטרינר. זה לא מומלץ לפעול בזדון ולערוך ניסויים על בריאות שרפיי. כן, יש להם חסינות טובה, אבל זה לא אומר שאתה לא יביא אפילו יותר נזק לכלבים האלה על ידי בחירת הטיפול הלא נכון. כן, ובקושי אתה יכול לעשות את האבחנה הנכונה.

רשימת כינויים

צ'ארפי התאים למגוון כינויים. קחו כמה אפשרויות מעניינות עבור בנות אילן יוחסין:

 • Isa
 • Chema;
 • לנה;
 • דוריס;
 • מימי;
 • מרי;
 • ממתקים;
 • לנבוח;
 • ונדי;
 • מייגן;
 • קליאו;
 • Bell;
 • סבינה;
 • שרי;
 • כריסטי;
 • לולי;
 • טינה;
 • מאי;
 • בייבי;
 • סאלי;
 • ננסי.

עבור ילד, אתה יכול לבחור שם מעניין מן הדברים הבאים:

 • טימוש;
 • פאבלו;
 • ארצ'י;
 • קיווי;
 • פאקו;
 • ג'ין;
 • ברוק;
 • טיטו;
 • טום;
 • ניל;
 • טוש;
 • דני
 • מוריס;
 • ברוס;
 • אוסקר;
 • בינג;
 • נתן;
 • זאוס;
 • לסטר.

חוות דעת של הבעלים

Shar-Pei חדלה להיות חיות נדירות בספר האדום. כיום, חיות מחמד אלה ניתן נפגשו בהרבה משפחות. בדרך כלל כלבים אלה לכבוש אנשים עם מראה יוצא דופן, אבל חמוד מאוד.

אם בזמן כדי להיות מעורב בחינוך וחיברות של חיית מחמד כזו, אז אופיו לא גורם לאכזבה.

על מגדלי sharpey לעזוב מגוון של ביקורות. שקול אילו תכונות טובות בכלבים של גזע זה הבעלים שלהם לב:

 • קודם כל, כל הבעלים מציינים את המראה היפה של בעלי חיים אלה;
 • טבע רגוע הוא עוד סיבה לשמחה של מגדלים;
 • לדברי הבעלים של שרפיי, הם מאוד מחבב ונאמן לבעליהם;
 • מפעלים קטנים רבים מציינים כי חיית המחמד שלהם נכנעה בקלות להכשרה ולחינוך;
 • הרמה המודיעינית של שרפיי נתונה אצל רוב בעליהם;
 • כלבים אלה יכולים להישמר בדירת עיר פשוטה;
 • מזג טוב, לא תוקפנות נוספת.

  בעלי רבים טוענים כי Sharpey אין שום חסרונות בכלל - רק פלוס מוצק. עם זאת, ישנם כאלה שיש להם לב הרבה תכונות שליליות בגזע הזה.

  • תחזוקה של שרפי לוקח הרבה כסף. להאכיל אותם הם יקרים.
  • רוב הבעלים אינם מרוצים מהעקשנות המדהימה של שרפיי. אם כלב כזה לא רוצה לעשות משהו, זה יהיה בלתי אפשרי לעשות את זה.
  • לפעמים, שר-פיי מזיקים מאוד.
  • הכלבים האלה נוחר.
  • למרות שרי פיי יש חסינות טובה, רבים מבעליה מתמודדים עם העובדה כי חיות המחמד שלהם היו חולים במחלות אופייניות להם - דיספלסיה, אלרגיות נפיחות.
  • התנהגות פחדנית היא עוד תכונה שאינה מתאימה לבעלי שרפיי.
  • יש אנשים שטוענים שאי אפשר להשאיר חיית מחמד לבד עם ילדים, כי החיה לא מתנהגת בצורה כזאת שאפשר לבטוח בה.

  כן, יש הרבה פגמים בגזע הזה יותר מדי.רוב הביקורות שליליות אנשים להשאיר על הטבע המורכב של חיות מחמד אלה. מגדלים רבים (במיוחד למתחילים) מוצאים את זה קשה מאוד להתמודד עם העזובה מוגזמת ועקשנות של ארבע רגליים מקומטות.

  לא כל האנשים מצליחים להפגין את המנהיגות שלהם על כלב כזה.

  כמובן, בעיות רבות עם sharpei ניתן להימנע, אם כראוי לחנך אותם, מראה סבלנות רבה, חריצות ואיכויות מנהיגות. בנוסף, יש צורך לפקח על הבריאות של חיית המחמד ולנקוט את כל הפעולות הדרושות בזמן כדי לא להפעיל את המצב.

  טיפים שימושיים

  לפני שאתה חותך את הטפרים של שר פיי, יש לבדוק אותם תחילה. אז אתה יכול לראות בתוך הווריד. כאשר גז חשוב מאוד לא לפגוע בה.

  למד כלב כזה להליכים היגייניים מגיל צעיר. אחרת, זה יהיה קשה מאוד לטפל חיית מחמד מבוגר, כי זה יהיה באלימות להתנגד.

  ללכת כלב בלוע ולשמור אותו על רצועה. Shari לעתים קרובות מתנהגים באופן אגרסיבי מאוד כלפי בעלי חיים אחרים. אם אתה שומר את המצב בשליטה, לא יהיו בעיות חמורות במהלך ההליכה.

  הערה - שר פיי לא אוהב להישאר לבד לבד במשך זמן רב. אם הכלב עדיין במצב כזה, הוא לא יהיה שובב מאוד בלעדיך. עם זאת, אתה עדיין צריך לנסות לא להכריח את חיית המחמד שלך להיות משועמם כדי להשתוקק עבור הבעלים שלה.

  הסרטון הבא הוא הכל על גזע הכלבים שר פיי.

  כתוב תגובה
  מידע מסופק למטרות התייחסות. אין תרופה עצמית. לבריאות, תמיד להתייעץ עם מומחה.

  אופנה

  יופי

  יחסים