שמלות סגנונות ודגמים

סרי - שמלת אלות הינדי ונשים הודיות פשוטות

סרי - שמלת אלות הינדי ונשים הודיות פשוטות

להצטרף לדיון

 
התוכן
 1. קצת היסטוריה
 2. מוזרויות של הלבוש ההודי
 3. Aishwarya של גן עדן סגנון
 4. סארי חתונה
 5. הסארי היקר ביותר בעולם
 6. איך ללבוש?
 7. מה ללבוש?

על דפי מגזינים ואתרי אינטרנט, אתה כנראה יש לראות לעתים קרובות היופי ההודי בשמלות בהירות, מעוטרים באבנים יקרות ודפוסים רקומים. הבד שבו הם לבושים נקרא סארי.

סארי היא שמלה מסורתית לנשים המתגוררות בהודו. הופעה זו לפני מאות שנים, התלבושת הזאת נעשתה מתוך פיסת בד ארוכה בצורת מלבן. הנשים התעטפו בבד כזה, תלויות בו כדי להדגיש את הקימורים של הדמות ולהסתיר פגמים אפשריים.

מאות שנים מאוחר יותר, sarees הם עדיין פופולריים. אלה בגדים מזדמנים ואלגנטיים של נשים הודיות, כמו גם את התלבושת המקורית של נשים במדינות אחרות. בעזרת סארי, יפהפיות יכולות להפגין את נשיותן, האלגנטיות והחן.

המוצר הוא בד ללא תפרים עם אורך של 5-9 מטר רוחב של כ 1 מטר. תחתיה, אישה לובשת חצאית, שהיא קצת קצרה יותר מאשר סארי, כמו גם חולצה, אשר נקרא choli. החולצה היא לעתים קרובות את אותו צבע כמו חצאית וסארי, אם כי אם לסארי יש צבע אחיד, את הסיום של החולצה עשוי להיות שונה.

קצת היסטוריה

עם כניסתו של סארי בארון בגדים של נשים בהודו קשורות עם אגדות רבות. לדברי אחד מהם, בגד כזה נוצר על מכונת קסם על ידי אורג, שחלם על אישה אידיאלית. הוא חיבר בין הבד את כל התכונות שצריכות להיות ביופי כזה, לאחר שקיבלו בגדים יפים וארוכים.

אגדה נוספת מחברת את המופע של סארי עם המלך פנדב, שאיבד את הונו ואת משפחתו בהימורים. ההפסד האחרון של המלך היה בן זוגו. אויבים רצו להשיג את החשיפה שלה, רוצה לחרף את האשה, אבל לא הצליח להפשיר את הבגדים. קרישנה הגנה על פנדאווה קונסורט על ידי ההלבשה שלה סארי.

מוזרויות של הלבוש ההודי

לאחר שקולתי היטב את הבד של סארי, את הצבעים, את הווילונות ואת הקישוט, אתה יכול ללמוד הרבה על הבחורה שעליה אתה רואה חלוק כזה. Sarees עשויים בעיקר משי, שיפון או כותנה. איכות החומר מעידה על עושרו של בעל הסארי.

צביעת השמלה יכולה לספר הרבה. אלמנות לבושות סארי לבן ללא דפוסים, אמהות צעירות מיד לאחר הלידה - צהוב, כלות ללבוש סאריס ירוק או אדום מעוטר רקמה זהב. גלימה שחורה בלוי מאוד לעתים רחוקות, בהתחשב בכך אומלל.

בייצור של סאריס הודי מעורב רק גברים. תלבושת אחת מיוצרת במשך זמן רב (כ -6 חודשים). סארי לא יכול להיקרא תלבושת זולה, אבל דבר כזה משרת תקופה ארוכה מאוד, והוא מועבר לעתים קרובות לצאצאים.

במבט ראשון, רוב sarees דומים, אבל זה לא המקרה. כל התלבושת היא ייחודית, ויש יותר מתריסר דרכים לעטוף אותם.

Aishwarya של גן עדן סגנון

השחקנית המפורסמת מהודו הופיע שוב ושוב על השטיח האדום ואירועים חשובים אחרים סארי מפואר.

בשנת 2012, כוכב בוליווד הופיע בקבלת צדקה בסארי אור מעצב עם רקמה הזהב, ובשנת 2013 סארי הזהב שלה בארוחת הערב קאן נראה מדהים. השחקנית השלימה את התלבושת האופנתית הזאת עם מצמד מבריק ותכשיטי זהב.

למרות הצבע האדום הוא לא מתאים מאוד למשחק טקסי, כפי שהוא מתמזג עם צבע המסלול, אבל על Aishwarya, סאדי גן עדן בגוונים אדומים נראה מדהים. השחקנית יש שוב ושוב לשים על sarees מדהים של צבע זה על הבכורה הסרט ואירועי צדקה.

בנוסף, Aishwarya בוחר לעתים קרובות sarees שקוף רך. בשנת 2006, השחקנית יצרה תמונה מרהיבה באמצעות סארי ירוק מעוטר רקמה לבנה. לו הרים יופי של קליפת מצמד ועגילים ארוכים. בשנת 2011, התלבושת של Aishwarya היה ורוד חיוור, ואת עיטוריו כללו חרוזים תחרה כסף.

סארי חתונה

הסארי שבו הנערה מתחתנת יפה מאוד ומעודנת. מוצרים מעוטרים חרוזים, כסף או רקמה זהב, rhinestones ועוד עיצוב אטרקטיבי.

הבחירה של בד, דפוס וילונות משפיעה על אזור המגורים של הכלה, את הרווחה של משפחתה וניואנסים אחרים. לדוגמה, באזורים הצפוניים של הודו, כלות לבושות בסארי אדום, במזרח - בשמלה צהובה, במהרשטרה - בסארי ירוק ובאסאם - בלבוש שלג.

הסארי היקר ביותר בעולם

בספר השיאים של גינס בשנת 2008, הם רשמו את הסארי המפואר והיקר ביותר. המוצר מוערך ב -100 אלף דולר (כ -4 מיליון רופי). בייצור של סארי כזה השתתפו 30 אורגים. הם עבדו ידנית על התלבושת במשך כ 7 חודשים, יצירת לבוש מדהים באמת.

הסארים היו רקומים בכסף, פלטינה וזהב, ומעוטרים ביהלומים, אבני ספיר, אבני אודם, טופזות, אלמוגים, אבני אמרלד ואבנים יקרות אחרות.

הערך של המוצר הוא לא רק קישוט כזה, אלא גם את הציורים על סארי. הבד היה מקושט עם 11 ציורים של אמן מפורסם מהודו. משקלו של הסארי היקר ביותר היה כ -8 ק"ג.

איך ללבוש?

 1. לבושה חצאית וחולצה, מתחילים למלא את הסארי בחצאית בצד ימין של הבד.
 2. לעטוף את המוצר מצד ימין בצד שמאל, עושה מעגל אחד. במקרה זה, החלק התחתון של הסארי צריך להיות נוגע ברצפה.
 3. לאחר מכן, להתחיל לאסוף קיפורי סארי. בהתאם אורך המוצר, תקבל מ 5-7 קפל או יותר.
 4. הקפלים שנאספו מונחים יחד על ידי החצאית כך שהם "נראים" שמאלה.
 5. לעטוף את החלק הנותר חינם של האינטרנט שוב ​​סביב המותניים להעיף את קצה המוצר מעל הכתף. אתה יכול להדק את זה על הכתף עם סיכות יפה.

מה ללבוש?

 • נעלי בלט או סנדלים עם סוליה שטוחה הם נעליים מתאימות עבור סאריס.
 • לפי הגרסה האלגנטית של סארי, אתה יכול להרים תיק מצמד קטן.
 • סארי משלב בצורה מושלמת תכשיטים שונים כגון צמידים, טבעות, שרשראות, עגילים גדולים ותכשיטים אחרים.
הערות
 1. אוניו
  22.02.2016

  כמה יפה! אני מזמין את התלבושות ההודיות האלה. אני רוצה לנסוע להודו.

כתוב תגובה
מידע מסופק למטרות התייחסות. אין תרופה עצמית. לבריאות, תמיד להתייעץ עם מומחה.

אופנה

יופי

יחסים